Je suis EÚ

Autor: Gabriela Mezeiová | 22.6.2016 o 8:15 | Karma článku: 5,39 | Prečítané:  1206x

Slovensko je v puberte, Briti sú v kríze stredného veku. Vývoj vzťahov členských krajín k Európskej únii prebieha úplne prirodzene a v súlade s princípmi demokracie, na ktorých je postavená.

Po dvanástich rokoch Slovenska v Európskej únii vznikol vzťah podobný vzťahu rodiča a jeho rozmaznaného dieťaťa. Navykli sme si na pohodlný život, bezpečie a navrch štedré vreckové, ktoré často míňame na iný účel, než nám bolo zverené. Pokarhanie od rodiča príde len zriedka, tresty už vôbec nie. Po pokojných časoch malého dieťaťa prichádza rebélia v momente, keď od nás rodič začína niečo chcieť. Napríklad správať sa zodpovedne, ctiť si svoju rodinu a tradície, na ktorých vznikla a plniť si svoje povinnosti. Naším trucovaním, provokatérstvom a drzosťou nastavujeme Únii zrkadlo, ktoré je zároveň odrazom jej doterajšej výchovy, ktorú „matka“ až tak dobre nezvládla.

Bez ohľadu na aktuálne dianie v EÚ, jej reálne či nafúknuté problémy, je nutné zdôrazniť niekoľko nespochybniteľných faktov. Žijeme v mieri, v demokracii a životná úroveň neklesá. A za drvivú väčšinu akýchkoľvek našich problémov si môžeme my sami.

Kotleba, Kollár a Sulík nie sú politici, ktorí chcú niečo zlepšiť, ale len akné, ktorému sa v puberte prakticky nedá vyhnúť. Každý ich fanúšik by si mal uvedomiť, že EÚ umožňuje takýmto ľuďom slobodne hlásať ich myšlienky a názory a to aj na vrcholnej úrovni. V predstavách politikov, ktorí oslavujú fašistický režim, nenávidia homosexuálov, utečencov, inteligenciu a snívajú o spoločnosti, kde nebudú mať ľudia rovnaké práva, by nič také nikdy nebolo možné. Veď stačí len nazrieť do histórie.

Verím v budúcnosť Európskej únie. Verím v to, v čo verila Jo Coxová a dúfam, že s jej víziou sa vo štvrtok stotožní aj väčšina Britov.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

V Dobšinej sa boja jedni druhých. Vražda ich naučila

Mladý Róm dobil miestneho futbalistu. V nedeľu prišli do Dobšinej priaznivci ĽSNS.


Už ste čítali?