Je suis EÚ

Autor: Gabriela Mezeiová | 22.6.2016 o 8:15 | Karma článku: 5,39 | Prečítané:  1095x

Slovensko je v puberte, Briti sú v kríze stredného veku. Vývoj vzťahov členských krajín k Európskej únii prebieha úplne prirodzene a v súlade s princípmi demokracie, na ktorých je postavená.

Po dvanástich rokoch Slovenska v Európskej únii vznikol vzťah podobný vzťahu rodiča a jeho rozmaznaného dieťaťa. Navykli sme si na pohodlný život, bezpečie a navrch štedré vreckové, ktoré často míňame na iný účel, než nám bolo zverené. Pokarhanie od rodiča príde len zriedka, tresty už vôbec nie. Po pokojných časoch malého dieťaťa prichádza rebélia v momente, keď od nás rodič začína niečo chcieť. Napríklad správať sa zodpovedne, ctiť si svoju rodinu a tradície, na ktorých vznikla a plniť si svoje povinnosti. Naším trucovaním, provokatérstvom a drzosťou nastavujeme Únii zrkadlo, ktoré je zároveň odrazom jej doterajšej výchovy, ktorú „matka“ až tak dobre nezvládla.

Bez ohľadu na aktuálne dianie v EÚ, jej reálne či nafúknuté problémy, je nutné zdôrazniť niekoľko nespochybniteľných faktov. Žijeme v mieri, v demokracii a životná úroveň neklesá. A za drvivú väčšinu akýchkoľvek našich problémov si môžeme my sami.

Kotleba, Kollár a Sulík nie sú politici, ktorí chcú niečo zlepšiť, ale len akné, ktorému sa v puberte prakticky nedá vyhnúť. Každý ich fanúšik by si mal uvedomiť, že EÚ umožňuje takýmto ľuďom slobodne hlásať ich myšlienky a názory a to aj na vrcholnej úrovni. V predstavách politikov, ktorí oslavujú fašistický režim, nenávidia homosexuálov, utečencov, inteligenciu a snívajú o spoločnosti, kde nebudú mať ľudia rovnaké práva, by nič také nikdy nebolo možné. Veď stačí len nazrieť do histórie.

Verím v budúcnosť Európskej únie. Verím v to, v čo verila Jo Coxová a dúfam, že s jej víziou sa vo štvrtok stotožní aj väčšina Britov.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Policajný odborár: Útočiť na ženu od chrbta nie je normálny zákrok

Ak by mali policajti kvalitnú výbavu, počet incidentov by klesol, tvrdí policajný odborár MARIÁN MAGDOŠKO.

DOMOV

Kaliňák nepovažuje sotenie ženy za podstatné, nová ombudsmanka to skúma

Policajný prezident Tibor Gašpar chce zlepšiť psychickú prípravu policajtov.

KOMENTÁRE

Dni Islamského štátu sú takmer spočítané, ale teror v Európe nezmizne

Radikálni bojovníci sa vracajú do Európy.


Už ste čítali?