Šahanský parlament chce spláchnuť pol milióna

Autor: Gabriela Mezeiová | 4.4.2016 o 8:10 | Karma článku: 11,13 | Prečítané:  6351x

Šahanský parlament a vedenie mesta sa napokon dohodli. Exkomunisti, demokrati, iredentisti a ctihodní zástupcovia ľudu majú predsa len jednu túžbu spoločnú. A tá vie zmeniť akýkoľvek postoj.

Šahanskí poslanci. Ešte vo februári sú najväčšími oponentami primátora a nezmyselnej kúpy pozemku a už v marci sa z nich stanú najväčší zástancovia premárnenia polmilióna eur. Za pozemok, ktorý sme ako mesto pred asi desiatimi rokmi predali za milión. Ale korún!

Primátorovým blúzneniam o investorovi, ktorý postaví na ominóznom pozemku v Šahách nový výrobný závod, snáď uveril len málokto. Pikantnú príchuť tohto príbehu dotvára primátorov pokus presvedčiť občanov o správnosti daňového podfuku, ktorý chystal, od čoho ho zrejme niekto odhovoril. Chcel na kúpe pozemku pre Šahy ušetriť DPH. Žiaľ nelegálne, čiže úspora sa nekoná.

Podarilo sa mu však dosiahnuť niečo oveľa dôležitejšie. Do mesiaca presvedčil pobúrených poslancov o potrebe spláchnuť štvrtinu šahanského ročného rozpočtu.

Chronológia:

1) 11. februára všetci poslanci (až na dvoch) nesúhlasia s kúpou predraženého pozemku od pofidérnej firmy a bez záruky, že existuje skutočný investor, ktorý pôdu od nás odkúpi.

2) 8. marca poslanci (až na jednu) súhlasia s kúpou pozemku za 200.000 Eur + 40.000 Eur DPH + minimálne 250.000 Eur za vyňatie pozemku z pôdneho fondu. Spolu je to teda cca 500.000 Eur!

A teraz si predstavme, k čomu došlo v období medzi bodom 1 a 2.

Dobrú chuť! / Jó étvágyat kívánok!

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

V Dobšinej sa boja jedni druhých. Vražda ich naučila

Mladý Róm dobil miestneho futbalistu. V nedeľu prišli do Dobšinej priaznivci ĽSNS.


Už ste čítali?