Predčasné voľby spustia ešte väčšiu vlnu fašizmu

Autor: Gabriela Mezeiová | 16.3.2016 o 8:10 | Karma článku: 6,67 | Prečítané:  1277x

Protimigrantská hysterizácia spoločnosti sa stala marketingovým esom posledných parlamentných volieb. Každý, kto túto kartu vytiahol, získal čísla, na ktoré by inak nedosiahol. Fico, Sulík, Kotleba, Kollár a samozrejme aj iní.

Volebné výsledky priniesli množstvo nových konfliktov, ale aspoň jednu úľavu. Politici, média a spoločnosť sa nateraz prestali zaujímať o utečencov. Začali sme sa zaoberať sami sebou, z povolebných udalostí vypichnem pár tragikomických hajlajtov:

  • Sasisti z liberálneho domu odpálili najväčší žúr tohto roka, aby sa následne prebudili do pekného bieleho dňa, na ktorého farbe majú svoj nezmazateľný podiel aj oni.
  • Slovensko zaplavili hákové kríže, ktoré sú síce zatiaľ prečiarknuté, ale aj tak pôsobia zarážajúco zlovestne.
  • Peter Osuský sa zúčastnil protifašistického pochodu a ja odvtedy nie som schopná napísať blog, ktorý vzápätí nevymažem.
  • Kiska odmietol prijať Kotlebu a tomu znova narástli preferencie. Achtung! Pri Kotlebovi odporúčam prieskumy jeho preferencií násobiť číslom štyri, aby sme získali reálny odhad a nie ďalšie klamstvá.
  • Voliči Kollára sa bavia, voliči KDH už menej. Voličov SKOK-u a SDKÚ je menej než ich billboardov.
  • Voliči Matoviča a Sulíka sú v šoku z toho, že títo dvaja proste nemajú na to, aby odstránili Fica. Kto je schopný hlbšej analýzy, ten to pochopil už pred štyrmi rokmi, kto nie, ten volí a potom sa strašne čuduje.
  • Voliči Bugára a Procházku sú v šoku a nikto nechápe prečo. Zrejme nemali pred voľbami internet, TV, rozhlas, ani dostupnú trafiku.
  • Voliči Fica sú spokojní a moje predpovede z novembra sa naplnili.

Ale naspäť do prítomnosti. Istotou je, že ak by sme mali rýchle predčasné voľby, utečenecká téma sa opäť oživí. V druhom kole tak môžeme očakávať gradáciu celej účelovej a neopodstatnenej nenávisti do takých rozmerov, ktoré si nechcem ani len predstavovať. A nové volebné výsledky by potom presne zodpovedali ohavnosti takej kampane a jej víťazom.

Pobúrenému Slovensku skôr teraz chýba pochopenie toho, čo sa tu vlastne stalo a prečo sa to stalo. Považujem za hrubú chybu obviňovať zo všetkého Kotlebu a najmä jeho voličov. Je smutné, že sme si zvolili politikov, ktorí absolútne nie sú schopní sebareflexie a chyby hľadajú na voličoch, na svojich konkurentoch, ale nikdy nie na sebe.

Kotleba si mädlí ruky. Ani sa veľmi nenadrel, keďže mu kampaň v podstate robili iné strany. Fakt, že mu pomáhali aj liberáli, považujem za najvýraznejší moment celých volieb.

Kotleba si bude želať predčasné voľby a nebude jediný.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

V Dobšinej sa boja jedni druhých. Vražda ich naučila

Mladý Róm dobil miestneho futbalistu. V nedeľu prišli do Dobšinej priaznivci ĽSNS.


Už ste čítali?