1 kandidát z každej politickej strany

Autor: Gabriela Mezeiová | 4.3.2016 o 8:10 | Karma článku: 5,69 | Prečítané:  1592x

Ak by som hypoteticky musela voliť jedného kandidáta z každej z TOP 10 strán podľa ostatných predvolebných prieskumov, volila by som nasledovne.

SMER-SD: Igor Choma (28) je vrcholový manažér s rozsiahlymi a dlhodobými skúsenosťami v rôznych sférach riadenia súkromných aj štátnych podnikov. Napriek tomu nemá primátor Žiliny za sebou žiadne kauzy ani aféry.

Sieť: Vladimír Bilčík (11) je pedagóg, výskumný pracovník a popredný odborník na európsku a zahraničnú politiku SR. Kvôli otázkam ohľadom nášho ďalšieho vzťahu s EÚ bude pre nás dôležité, aby sa k nim vyjadrovalo čo najviac odborníkov a čo najmenej populistov.

SNS: Jaroslava Pašku (2) považujem za najserióznejšieho a najdôveryhodnejšieho člena kandidátky SNS.

Most-HÍD: Martin Dubéci (33) je pre mňa ikonou skutočne liberálnych postojov, na rozdiel od rôznych pseudo-liberálov, pre ktorých je parlamentná stolička dôležitejšia ako ich vlastná autenticita a česť. Nemusíte súhlasiť s jeho názormi, ale jeho konanie si zaslúži obdiv a rešpekt.

KDH: Alojz Hlina (70) je pracovitý a zároveň aj mimoriadne kreatívny človek. Originalita jeho nápadov je závideniahodná a zdá sa byť nevyčerpateľná. Veľmi by som bola zvedavá, ako by ju využil v prípade, ak by dostal v politike príležitosť rozhodovať a aktívne ju riadiť.

SaS: Martin Klus (10) je človek so širokým všeobecným rozhľadom, nadhľadom a vôľou svoje schopnosti aplikovať v politike aj na tej najvyššej úrovni. Martin má veľmi veľkú podporu u ľudí s rôznymi názormi, pretože vie ľudí nielen počúvať, ale zároveň ich aj pochopiť. Martin nie je rafinovaný špekulant, čo ho bude znevýhodňovať. Martin nepatrí do tzv. „hnedého krídla“ SaS.

OĽaNO-NOVA: Viera Dubačová (3) je laureátkou Krištáľového krídla, ktorá si za svoj prínos v oblasti umenia a filantropie zaslúži absolutórium.

SKOK!: Rastislav Antala (11) je skúsený vrcholový riadiaci pracovník, ktorý nielenže niekde „pôsobil“, ale on aj dosahoval konkrétne výsledky a to bez prihrávok od štátu. Týmto sa môže pochváliť u nás len málokto. Pestrosť jeho úspechov zdobia aj vychytávky, ako napríklad, že už 6 rokov drží slovenský rekord na golfovom ihrisku v Báči. Ľudia s jeho šikovnosťou, všestrannosťou a sviežim pohľadom na politiku by raz mohli dostať príležitosť riadiť tento štát.

SDKÚ-DS: Juraj Káčer (4) je nielen vo svojej Dúbravke, ale aj na celom Slovensku pionierom komunitného organizovania. Komunitný organizátor je človek, ktorý reálne robí s ľuďmi a pre ľudí - na rozdiel od drvivej väčšiny našich poslancov, ktorí figurujú len v roli kráľovsky platených úradníkov.  

SME RODINA: Oskar Dobrovodský (16) sa prejavuje ako slobodný človek. Bez ohľadu na to, či sa nám to páči, čo sa o ňom popísalo v médiách a kde by sme si ho každý priali mať a nemať, aby jeho vzdor a cesta vyhovovali našim predstavám.

 

Užite si voľby 2016!

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

V Dobšinej sa boja jedni druhých. Vražda ich naučila

Mladý Róm dobil miestneho futbalistu. V nedeľu prišli do Dobšinej priaznivci ĽSNS.


Už ste čítali?