1 kandidát z každej politickej strany

Autor: Gabriela Mezeiová | 4.3.2016 o 8:10 | Karma článku: 5,69 | Prečítané:  1528x

Ak by som hypoteticky musela voliť jedného kandidáta z každej z TOP 10 strán podľa ostatných predvolebných prieskumov, volila by som nasledovne.

SMER-SD: Igor Choma (28) je vrcholový manažér s rozsiahlymi a dlhodobými skúsenosťami v rôznych sférach riadenia súkromných aj štátnych podnikov. Napriek tomu nemá primátor Žiliny za sebou žiadne kauzy ani aféry.

Sieť: Vladimír Bilčík (11) je pedagóg, výskumný pracovník a popredný odborník na európsku a zahraničnú politiku SR. Kvôli otázkam ohľadom nášho ďalšieho vzťahu s EÚ bude pre nás dôležité, aby sa k nim vyjadrovalo čo najviac odborníkov a čo najmenej populistov.

SNS: Jaroslava Pašku (2) považujem za najserióznejšieho a najdôveryhodnejšieho člena kandidátky SNS.

Most-HÍD: Martin Dubéci (33) je pre mňa ikonou skutočne liberálnych postojov, na rozdiel od rôznych pseudo-liberálov, pre ktorých je parlamentná stolička dôležitejšia ako ich vlastná autenticita a česť. Nemusíte súhlasiť s jeho názormi, ale jeho konanie si zaslúži obdiv a rešpekt.

KDH: Alojz Hlina (70) je pracovitý a zároveň aj mimoriadne kreatívny človek. Originalita jeho nápadov je závideniahodná a zdá sa byť nevyčerpateľná. Veľmi by som bola zvedavá, ako by ju využil v prípade, ak by dostal v politike príležitosť rozhodovať a aktívne ju riadiť.

SaS: Martin Klus (10) je človek so širokým všeobecným rozhľadom, nadhľadom a vôľou svoje schopnosti aplikovať v politike aj na tej najvyššej úrovni. Martin má veľmi veľkú podporu u ľudí s rôznymi názormi, pretože vie ľudí nielen počúvať, ale zároveň ich aj pochopiť. Martin nie je rafinovaný špekulant, čo ho bude znevýhodňovať. Martin nepatrí do tzv. „hnedého krídla“ SaS.

OĽaNO-NOVA: Viera Dubačová (3) je laureátkou Krištáľového krídla, ktorá si za svoj prínos v oblasti umenia a filantropie zaslúži absolutórium.

SKOK!: Rastislav Antala (11) je skúsený vrcholový riadiaci pracovník, ktorý nielenže niekde „pôsobil“, ale on aj dosahoval konkrétne výsledky a to bez prihrávok od štátu. Týmto sa môže pochváliť u nás len málokto. Pestrosť jeho úspechov zdobia aj vychytávky, ako napríklad, že už 6 rokov drží slovenský rekord na golfovom ihrisku v Báči. Ľudia s jeho šikovnosťou, všestrannosťou a sviežim pohľadom na politiku by raz mohli dostať príležitosť riadiť tento štát.

SDKÚ-DS: Juraj Káčer (4) je nielen vo svojej Dúbravke, ale aj na celom Slovensku pionierom komunitného organizovania. Komunitný organizátor je človek, ktorý reálne robí s ľuďmi a pre ľudí - na rozdiel od drvivej väčšiny našich poslancov, ktorí figurujú len v roli kráľovsky platených úradníkov.  

SME RODINA: Oskar Dobrovodský (16) sa prejavuje ako slobodný človek. Bez ohľadu na to, či sa nám to páči, čo sa o ňom popísalo v médiách a kde by sme si ho každý priali mať a nemať, aby jeho vzdor a cesta vyhovovali našim predstavám.

 

Užite si voľby 2016!

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Štefunko: Nešiel by som do toho, keby som mal byť bezvýznamný hráč

Predseda novej strany Progresívne Slovensko si trúfa vo voľbách na 15 percent. Kandidátov chce nasadiť už do tohtoročných komunáliek.

KOMENTÁRE

Štefunkov test politických zákonitostí

Vyzerá to, ako keby cielene trolovali voličov nezaujímavými témami.


Už ste čítali?