Po stopách Borisovej kandidátky

Autor: Gabriela Mezeiová | 5.2.2016 o 8:15 | Karma článku: 11,00 | Prečítané:  62294x

Od mečiarovcov cez fundamentalistov až po čudesných podnikateľov. To všetko sa nachádza v straníckej rodine, ktorá pripomína skôr reality show, než politikov, schopných robiť niečo zmysluplné.

Hnutie Sme rodina vzniklo narýchlo, hoci pôdu pre vstup do politiky si Boris Kollár pripravuje už dlhé roky. Ani ľudia s dobrou pamäťou si dnes nevedia spomenúť na Borisove politické pokusy s Úniou, s ktorou kandidoval v parlamentných voľbách v roku 2010. Nečudo, veď tím okolo Branislava Záhradníka a Zuzany Martinákovej podľa očakávania nevydoloval ani jedno percento hlasov a na cieľovej páske len o prsia predbehol Paliho Kapurkovú Veselú politickú stranu. A to aj s Borisom na 7. mieste kandidátky.

Roky plynú, v Nízkych Tatrách sneží stále menej, konkurencia rádií sa zvyšuje a tak silné politické ambície Borisa Kollára rastú. Nebolo ich však na čom reštartovať. V tom Boris objavuje Facebook, z ktorého mu najviac učaruje tlačidlo „Zdieľať“. Kríza strieda krízu a Boris ho mačká a mačká čo mu sily stačia, až z toho vznikol nový politický subjekt a kandidátka priamo úmerná kvalite zdieľaného obsahu a Borisových legendárnych statusov.

#2 – Milan Krajniak alias Križiak. Tento náboženský fanatik sa neváhal paradoxne spojiť s človekom s moslimskými predstavami o háreme, ktorý v predchádzajúcom volebnom programe presadzoval odluku od cirkvy. Veď teraz ide o boj proti moslimským migrantom! Uletené? Skôr padnuté na hlavu, rovnako ako Krajniakova predstava, že je boží syn a jeho otvorené vyhrážanie sa Radovi Ondřejíčkovi za jeho karikatúry. Krajniak má však médium, ktoré po ukončení spolupráce s Dagom Danišom (a ten naozaj nemá rád Borisa) už v podstate produkuje len predvolebné prieskumy, v ktorých má Borisove hnutie „prekvapujúco“ 3-krát vyššie preferencie než všade inde.

#3 – Martina Šimkovičová. Bývalá moderátorka Markízy sa preslávila najmä tým, že podobne ako Boris, tiež veľmi rada zdieľa. Prejavy, za ktoré komerčné médium zamestnanca vyhadzuje, naopak ocení nový politický subjekt, ktorý ju dá na 3.miesto kandidátky do parlamentných volieb. Politická kariéra ako z rozprávky!

#4 – Peter Marček. Pre niekoho rytier Rádu sv. Lazara Jeruzalemského, pre niekoho Gašparovičov lokaj a pre Borisa človek, ktorému vďačí za právnu legitimitu svojho hnutia. Každopádne je to človek, ktorý sa zúfalo snaží dostať do politiky a je mu evidentne jedno kde a s kým.

#5 – Petra Krištúfková. Pravdepodobnosť, že na kandidátke Borisovej strany nebude aspoň jedna žena, s ktorou má Boris dieťa, je limitne blízka nule (ja viem, znie to už ako obohratý vtip). Boris o Petre v roku 2009 povedal, že sa mu mstí, že má dlho problémy so svojím správaním a že sa nevie vmestiť do kože. Vtedy však bola práve na Kočnerovej jachte, čo ju zrejme ospravedlňuje (a aj Borisa). Viac info o Petre hľadajte výlučne v bulvárnych médiách.

#12 – Michal Hynek. Bývalý člen SMER-SD a zástupca primátora v Piešťanoch. Bývalý asistent tragikomického Andreja Kolesíka a bývalý konateľ továrne na diplomové práce. To snáď nepotrebuje ďalší komentár.

#15 – Dávid Tarčák. Byť synom poslanca národnej rady za HZDS, štátneho tajomníka a žilinského župana, prináša do života rôzne privilégia. Napríklad vás môžu poslať zastupovať obchodné záujmy do Číny z ministerstva hospodárstva ovládaného Smerom, hoci ani váš otec sa už nedokáže zorientovať, na ktorom ministerstve momentálne rotujete.

#26 – Miloslav Hrádek. Riaditeľ bratislavského pohrebníctva Marianum, ktoré malo zneužívať svoje dominantné postavenie v Bratislave a obohacovať sa na úkor ostatných pohrebníctiev.

Hnutie Sme rodina sa snaží zviesť do parlamentu výlučne na protiutečeneckej vlne. Inú možnosť predvolebnej kampane ani nemajú, nakoľko medzi sebou nemajú žiadnych odborníkov (ak za odbornosť nepovažujeme schopnosť žonglovať s valutami, vyhrávať štátne zákazky, apod.).

Na protiutečeneckej vlne sa však už tlačí množstvo iných politických subjektov a to z rôznych okrajov politického spektra. A tie budú mať podstatne viac sily na záverečné trhanie z protiutečeneckého koláča voličov než Boris, navyše pre jeho smolu voľby nebudú prebiehať na Facebooku.

Sme rodina nie je zlý názov pre politický subjekt. V danom prípade si však odborníčka na reklamu Simona Bubánová „nevie predstaviť, že si slovenský konzervatívny volič vie spojiť názov Sme rodina s hodnotami jeho zakladateľa v dostatočne kredibilnej úrovni.“ A tak zvláštne symbolicky pri Borisovom facebookovom profile vyznieva časť Rodina a vzťahy, v ktorej sa mu zobrazuje „žiadni členovia rodiny“. 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

V Dobšinej sa boja jedni druhých. Vražda ich naučila

Mladý Róm dobil miestneho futbalistu. V nedeľu prišli do Dobšinej priaznivci ĽSNS.


Už ste čítali?