Slovensko nepotrebuje viac lídrov

Autor: Gabriela Mezeiová | 15.10.2015 o 11:15 | Karma článku: 7,14 | Prečítané:  1253x

Slovensko zúfalo potrebuje viac uzmierovateľov, obnovovateľov, vizionárov a filantropov každého druhu.

Východoeurópska, a teda aj slovenská politická scéna je odjakživa plná alfasamcov, mačov, navretých tepien, o dve čísla väčších kabátov, vysunutých bmw-lakťov, spiacich diktátorov alebo slušne povedané lídrov. Ako na úrovni národnej, tak aj na úrovni komunálnej. Vedela by som sa rozpísať o mojich Šahách a aj sa raz rozpíšem. Inokedy.

Niekedy sa to javí tak, že typický tuzemský politik je ako psík, naivne sa snažiaci ocikať každý strom na sídlisku a vyznačiť si tak svoje teritórium. Ak sa takéto pudové chovanie deje niekde na provinčnej 120-bpm diskotéke, tak to patrí k dekóru a netreba nič meniť. Toto sa však dlhodobo a so stúpajúcou tendenciou rieši vo vrcholnej slovenskej politike a tento teáter je, na rozdiel od diskoték, spoľahlivo a v plných nákladoch hradený z našich daní.

Pravica hľadá lídra. Hľadanie však už prebieha nezvyčajne dlho a som si istá, že táto činnosť a megajouly spálenej energie nepriniesli voličom absolútne nič. Nikto z politikov si to napokon ani do volebného programu nedá - veď si to len predstavte: „Budeme sa snažiť najmä o tri veci: sociálnu spravodlivosť, znížiť odvody a vo voľnom čase budeme hľadať lídra.“

Líder sa nehľadá. To nie sú suchohríby či masliaky. Líder buď je, nie je a ani nebude, alebo je a nie všetkým sa páči - lenže iný nebude.

Je pozoruhodné, koľko podobných dlhotrvajúcich, nevkusne oficiálnych a najmä nevýkonných aktivít politikov je voličmi tak pokorne tolerovaných. Činností, ktoré nikomu okrem politikov nikdy nijako neprospeli. Zvykli sme si, že to je v poriadku a že to patrí k tomu. Lenže k čomu vlastne?

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

V Dobšinej sa boja jedni druhých. Vražda ich naučila

Mladý Róm dobil miestneho futbalistu. V nedeľu prišli do Dobšinej priaznivci ĽSNS.


Už ste čítali?