Koalícia s Ficom je na stole, nie však na každom

Autor: Gabriela Mezeiová | 5.10.2015 o 8:00 | Karma článku: 7,03 | Prečítané:  1781x

Hlavnou agendou politickej jesene 2015 na Slovensku je príprava na jar 2016. Sadenice sú vybraté, nie je však vôbec jasné čo sa bude vedľa čoho sadiť a v akom množstve. 

Nie každý si uvedomuje, že niektoré veci síce môžu byť spolu zasadené, ale nebudú aj spolu rásť. Výsledkom môže byť politická neúroda, akej sme už boli všetci svedkami.

Politickí komentátori omieľajú nespočetné množstvo kombinácií o tom, kto s kým môže a kto s kým v žiadnom prípade nesmie ísť do koalície. Historické skúsenosti však ukazujú, že spoločne vládnuť dokážu aj tábory, ktoré majú principiálne rozdiely v zásadných otázkach smerovania štátu, v oblastiach ekonomiky, sociálnej politiky a liberalizmu. Vedia sa totiž dohodnúť a robiť kompromisy. O to viac počas kríz. Možno takáto výsadba neprinesie rekordnú úrodu tej najvyššej kvality, ale hladomor určite nevypukne.

Existujú však extrémne druhy, ktoré nech vysadíte kamkoľvek, tak tam nič iné rásť nebude.  Pomýliť sa raz je akceptovateľné, viackrát už nie. Igor Matovič je Rudolf Vaský s poslaneckým mandátom. Kto nepozná túto bratislavskú pitoresknú bytosť, nech si pozrie jeho videá. Pochopil to Beblavý a pochopil to chvalabohu aj Sulík a tieto výzvy zvládli. Ďalšiu veľkú výzvu, ktorej budú všetky pravicové strany čoskoro čeliť, je možnosť koalície s Ficom. Či sa to niekomu páči alebo nie, táto alternatíva je práve na ich stole. To, čo sa pred 4 rokmi javilo ako nemožné, je dnes reálne a dokonca veľmi pravdepodobné. Časy sa menia, pretože sa zásadne menia problémy, ktorým bude nutné v najbližších rokoch čeliť.

Pozdravujem mojich priateľov poľnohospodárov a ďakujem im za inšpiráciu. Všetkým už takto predčasne želám dobrú úrodu do roku 2016!

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

V Dobšinej sa boja jedni druhých. Vražda ich naučila

Mladý Róm dobil miestneho futbalistu. V nedeľu prišli do Dobšinej priaznivci ĽSNS.


Už ste čítali?