Protestovať by mal skôr Uber

Autor: Gabriela Mezeiová | 28.9.2015 o 8:00 | Karma článku: 11,31 | Prečítané:  2306x

Dnes budú ortodoxní taxikári protestovať proti Uberu a blokovať dopravu v Bratislave. Protestovať by však mal skôr Uber.

Odkedy Uber vstúpil na náš trh, nedostal od štátu žiadnu podporu či pochvalu, zato však rôzne vyhrážky. Pritom táto spoločnosť poskytuje od začiatku prácu viac než stovke bratislavských vodičov a svoje služby tisícom cestujúcich. Na Uber sa preto môžeme pozerať ako na dôležitého investora, ktorý svoje služby môže poskytovať nielen v jednom meste, ale po celom Slovensku.

Uber v Bratislave využíva veľa cudzincov. Tí totiž nedôverujú východoeurópskym taxislužbám a tak siahajú po službe, ktorá ich nemôže a ani nechce oklamať. Na internete je veľa negatívnych skúseností zahraničných turistov s bratislavskými taxikármi. S príchodom Uberu ich bude ubúdať. S miernou nadsádzkou môžeme povedať, že služba podporí turistický ruch.

Cestujúci sú v Uberi vo väčšom bezpečí než v bežnej taxislužbe. Všetky jazdy sú evidované, hotovosť sa nepoužíva, vodiči si veľmi dávajú pozor na to, ako sa k nám správajú, pretože spätná väzba im zaváhanie neodpustí. Vodiči Uberu sú registrovaní, ich autá sú kvalitnejšie, mnohí z bratislavských vodičov sú inteligentní a vzdelaní ľudia, ktorí si Uberom len privyrábajú, respektíve vypĺňajú príjmovú medzeru počas straty zamestnania.

Jediná reálna výčitka voči Uberu je fakt, že množstvo vodičov zrejme nebude svoje príjmy zdaňovať. Platia dane klasickí taxikári, keď jazdia s vypnutými taxametrami? Kto proti nim protestuje? Výber dane je síce dôležitý, nesmie však byť na prvom mieste. Štát by sa mal totiž viac starať o ľudí ako o seba.

Po 100 rokoch sa v taxislužbe konečne niečo mení. Taxikári by mali pochopiť, že Uber nie je hrozbou pre nich, ale pre neefektívne formy poskytovania služieb. Uber inšpiruje a ukazuje po celom svete novú filozofiu podnikania, ktorú je možné aplikovať v rôznych oblastiach. Môžeme proti tomu protestovať, pochodovať, spúšťať referendá, ale pokrok nezastavíme. 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

V Dobšinej sa boja jedni druhých. Vražda ich naučila

Mladý Róm dobil miestneho futbalistu. V nedeľu prišli do Dobšinej priaznivci ĽSNS.


Už ste čítali?