Zasadací poriadok koalície SaS-OĽaNO-Nova v parlamente 2016

Autor: Gabriela Mezeiová | 25.6.2015 o 8:00 | Karma článku: 7,97 | Prečítané:  2303x

Na obzore je volebná koalícia, ktorá keď vo voľbách neuspeje, tak zrejme definitívne pochová ďalšie nádeje jej strán. Ak uspeje, s veľkou pravdepodobnosťou sa rozpadne po voľbách aj sama.

Povesť o troch Svätoplukových prútoch inšpiruje aj politikov. V prípade spojenia sulíkovcov, matovičovcov a Lipšica ide o nápad, ktorý má zaistiť jasný cieľ - dostatočný počet hlasov potrebných na spoločný vstup do parlamentu. Každý z týchto prútov je však natoľko rozdielny, že ich spojením vznikne zväzok paradoxne slabší ako jednotlivé prúty. Volebná matematika v tomto prípade zrejme nebude fungovať tak, ako to naznačuje aktuálny prieskum Focusu, čiže ako súčet percentuálnych bodov jednotlivých subjektov. Reálnejší je skôr ich prienik a ten bude vzhľadom na rozmanitosť postáv tejto koalície naozaj bizarný a predovšetkým veľmi úzky.

Ilustráciu kontrastov medzi stranami možno najlepšie ukázať na potenciálnom zasadacom poriadku hlavných hviezd tejto koalície a ich spoločných tematických hashtagoch. V prípade ich úspechu by mohlo osadenie časti parlamentu pozostávať aj z takýchto dvojíc:

- Kuffa a Schlesinger: #InkviziciaVsLGBTI, #TopenieGayov, #JezisJeSadomasochista, #Interrupcie, #SexualnaVychova, #Eutanazia, #PornoNaDuhovomPochode, #SexAzPoSvadbe #StredovekVs21storocie

- Poliačik a Matovič: #CistaDovera, #CistyHeroin, #Striekacky, #TySiNarcisATySiIdiot, #UcenieDonaJuanaVsMlynyDonaQuijota

- Lipšic a ktokoľvek: #HladaSaPremier, #JaChcemBytPremier, #ChcemNovuStranu,

Je pravda, že v politike je možné spojiť čokoľvek. A častokrát pre úspech platí, že nie je dôležité ako veci fungujú, ale ako vyzerajú. Koalícia SaS, OĽaNO a Nova však už na prvý pohľad vyzerá rovnako nestabilne ako urán 235. Jej zástupcovia by sa mali rozhodnúť, či sa pokúsia zabojovať o priazeň občanov inklinujúcich k hodnotám, ktoré strany presadzujú, alebo dúfať, že ľudia nič nechápu, nemajú pamäť a radi vsádzajú na koňa, ktorý má končatiny rozdielnej dĺžky.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

V Dobšinej sa boja jedni druhých. Vražda ich naučila

Mladý Róm dobil miestneho futbalistu. V nedeľu prišli do Dobšinej priaznivci ĽSNS.


Už ste čítali?