Gorila – Predvolebná kampaň Daniela Lipšica

Autor: Gabriela Mezeiová | 15.5.2015 o 9:27 | Karma článku: 7,52 | Prečítané:  2359x

Dopad kauzy Gorila sa prejavuje aj v iných ako v ekonomických rovinách. Zvolebnieva sa a na kauze sa teraz zarába hlavne politicky. 

V predchádzajúcom blogu som sa venovala tomu, ako by nemala byť ovplyvňovaná práca poslancov nevolenou právnou poradkyňou počas rokovania mestského zastupiteľstva. Dnes by som sa v tomto duchu chcela vyjadriť k opačnej situácii, ktorá je témou tohto týždňa. Ide o ovplyvňovanie orgánov činných v trestnom konaní politikom do takej miery, že v tom vidím analógiu so situáciou v našom meste. 

Na vysvetlenie - vo všeobecnosti v demokratických krajinách platí, že nie médiá, nie politici, ale orgány činné v trestnom konaní vedú vyšetrovanie a tiež rozhodujú o tom, kedy a v akom rozsahu budú informovať verejnosť. Za laickú verejnosť v tomto prípade možno považovať aj parlament, pretože nie je orgánom činným v trestnom konaní a nijakým spôsobom nemôže a nesmie do procesu vyšetrovania zasahovať.

Špeciálny prokurátor Kováčik dal školenie z právneho štátu Danielovi Lipšicovi, ktorý dlhodobo zneužíva parlament ako scénu, na ktorej prezentuje predstavenia svojej politickej propagandy. V poriadku, aj to patrí k politike, i keď jediný, kto na tom akokoľvek profituje je v takýchto prípadoch politik. Trestné právo však nesmie byť predmetom politiky a predvolebnej kampane. Politici nesmú ovplyvňovať vyšetrovanie, ani keď ide o takú kauzu, akou je Gorila. Ak budú trestné veci „vyšetrovať“ politici, nie polícia a prokuratúra, tak sme na najlepšej ceste k právnemu chaosu a politickým procesom. Dúfam, že o to pánovi Lipšicovi nejde.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

V Dobšinej sa boja jedni druhých. Vražda ich naučila

Mladý Róm dobil miestneho futbalistu. V nedeľu prišli do Dobšinej priaznivci ĽSNS.


Už ste čítali?