Matovič je ochotný urobiť čokoľvek. Pre koho? A čo všetko?

Autor: Gabriela Mezeiová | 1.4.2015 o 9:19 | Karma článku: 7,14 | Prečítané:  1515x

Radikálne vyhlásenia vždy vzbudzujú pozornosť. Priťahujú média ako jablká hipsterov a hlavne - dobre sa predávajú. Ak radikálne vyhlásenie publikuje nabudený športovec, nepochopený umelec, omámená celebrita alebo čerstvo vyhodený zamestnanec, tak sú obvykle namieste. Ak ich však vyhlási zúfalý politik, treba sa mať na pozore!

Igor Matovič vyhlásil, že je ochotný urobiť čokoľvek, aby porazil Fica. Toto krátke vyhlásenie vo mne vyvolalo dve otázky: čo znamená to „čokoľvek“ a či mu ide len o toho Fica.

  1. Čokoľvek?

Hocičo, ledačo, kadečo, bársčo, to i ono a všeličo iné mi vyhadzuje synonymický slovník, ktorým si občas vypomáham pri písaní. V politickom kontexte sa rozsah prípustných hodnôt toho „čokoľvek“ významne rozrastá a Matovič ani nemusí mať moc Franka Underwooda, aby vedel poriadne ublížiť.

Ja ako politička nebudem robiť nikdy čokoľvek pre dosahovanie svojich cieľov. A ako volič nebudem nikdy voliť niekoho, kto je schopný čohokoľvek, navyše ešte pre taký účel, ako sa cez niekoho prekrúžkovať.

  1. Aby porazil Fica?

Igor Matovič Roberta Fica nikdy neporazí a to je jasné každému, kto sa v našej politike aspoň trocha orientuje, vrátane Matoviča samého. Neporazí ho sám a ani ako rovnocenný partner v nejakej koalícii, pretože taká koalícia nebude dostatočne silná už len zo svojej podstaty a zloženia jej partnerov. Pochopil to už aj Hlina a nie prvýkrát. Skôr sa teda natíska otázka, či nejde Matovičovi o to, aby sa len za každú cenu udržal v parlamente a mohol si tak ďalej užívať svoj neužitočný politický život, minimálne do konca tohto desaťročia.

Igor Matovič je špásovný (synonymický slovník je paráda) človek. Nepoznáme sa, ale mám dojem, že keby sme sa stretli, určite by som sa dobre pobavila a rada si vypočula množstvo jeho neuveriteľných dobrodružstiev. To však zrejme aj so Slotom.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

V Dobšinej sa boja jedni druhých. Vražda ich naučila

Mladý Róm dobil miestneho futbalistu. V nedeľu prišli do Dobšinej priaznivci ĽSNS.


Už ste čítali?