Víťazný február šahanskej sprenevery

Autor: Gabriela Mezeiová | 26.2.2015 o 22:37 | Karma článku: 8,35 | Prečítané:  2429x

Kampaň pred komunálnymi voľbami bola plná sľubov, že najväčší škandál, ktorý otriasa Šahami, musí byť objasnený a voči zodpovedným musia byť vyvodené dôsledky. Nové zastupiteľstvo a nový primátor sa však správajú ako ich predchodcovia. Odmietli odvolať hlavnú kontrolórku mesta, čím podľa mojej mienky kryjú spreneveru 349 tisíc eur.

6. februára 2015 som sa vo svojom blogu vyjadrila, že z pozície poslankyne Mestského zastupiteľstva v Šahách podám návrh na odvolanie hlavnej kontrolórky Šiah.

12. februára som podala oficiálny návrh, ktorý odráža širokú spoločenskú objednávku obyvateľov nášho mesta a je plne v súlade so zákonom. Ľudia žiadajú, aby bola kauza sprenevery 349.000 eur vyšetrená a tiež, aby sa vyvodila zodpovednosť voči tým, ktorí tento stav zapríčinili, pretože si neplnili svoje pracovné povinnosti. Drvivé množstvo podporných reakcií od vás ma utvrdzuje v tom, že konám správne. Vôľa občanov Šiah je pre mňa rozhodujúca.

19. februára na neverejnom pracovnom stretnutí primátor Šiah povedal, že cesta, ktorú som si zvolila, je veľmi zlá. Prečo? To som sa zatiaľ nedozvedela. Až na jedného, rokovania sa zúčastnili všetci poslanci. V pozvánke bol ako dôvod tohto stretnutia uvedený návrh rozpočtu mesta Šahy a jeho prejednanie.  Tomu sme sa však venovali len čiastočne.

Napriek mojej nevôli sa stretnutie zameralo na môj poslanecký návrh na odvolanie hlavnej kontrolórky. Z viacerých strán sa na mňa vyvíjal psychický nátlak, aby som svoj návrh stiahla. 2 hodiny rôznych foriem manipulácií, apelov na moje svedomie, citového vydierania, výstrah či dokonca spochybňovania zákonnosti môjho konania.

Dostala som aj „šľachetnú“ ponuku, aby som na úvod zasadnutia mestského zastupiteľstva dňa 26. februára 2015 hlasovala spolu s ostatnými poslancami za stiahnutie svojho vlastného návrhu z programu. Takéto hlasovanie si moji kolegovia aj teatrálne nacvičili, aby potom pred očami občanov nedošlo k žiadnym omylom. Výsledok - 10:1.

A tak sa aj dnes - 26. februára 2015, stalo. Opona spadla.

Ak zmizne z účtu mesta 349 tisíc eur, tak hlavná kontrolórka vo svojej funkcii prinajmenšom zlyhala. A prinajmenšom len ona. Ak to primátorovi a nikomu z poslancov nevadí, tak mne áno. 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

V Kočnerovej kauze je nový posudok, potvrdzuje falšovanie zmeniek

Rusko podpísal zmenky po roku 2013, nie v roku 2000.

SVET

Mayovej sa rozpadá vláda, odstúpili už traja ministri

Ministri sú proti návrhu dohody.

EKONOMIKA

Kočner sa aj z väzby zbavuje majetku, založil osem bytov v Bratislave

Vo štvrtok bude súd rozhodovať o väzbe.


Už ste čítali?