Referendum: alibistické postoje politikov

Autor: Gabriela Mezeiová | 28.1.2015 o 14:24 | Karma článku: 6,37 | Prečítané:  925x

Referendum sa blíži a politikov sa každý pýta, ako budú hlasovať. Mnohí z nich však namiesto odpovedí ponúkajú alibistické zahmlievanie.

V referende sa hlasuje principiálne inak ako v štandardných voľbách. Ak ste proti, najlepší spôsob ako vyjadriť svoj názor, je nezúčastniť sa. Hlasovanie proste ignorujte. Referendum tak nedosiahne potrebnú účasť voličov a jeho výsledky tak budú neplatné. Nízka voličská účasť navyše spochybňuje aj jeho zmysluplnosť, čo je ešte silnejší postoj ako byť proti.

Ak sa chce typický slovenský politik vyhnúť priamej odpovedi - najmä ak s referendom nesúhlasí -, najčastejšie paradoxne deklaruje, že sa ho zúčastní. To, ako bude hlasovať, si samozrejme „nechá pre seba“. Takto nikoho proti sebe nepopudí, navyše si uchová priestor do budúcnosti na lavírovanie (ktovie, s kým bude chcieť rokovať, do akej novej strany o rok zase vstúpi, ako sa bude vyvíjať nálada voličov atď.). Média sú plné takýchto vyhlásení množstva politikov, ktorí sa zúčastnia, ale všetko si nechajú pre seba. Takéto vyhlásenia zástupcov voličov, žiaľ, neposkytujú absolútne žiadne informácie. Nie sú to postoje, ale len taktické krycie manévre a čistý alibizmus.

Ako politička považujem za čestné, otvorené a zodpovedné jednoznačne vyhlásiť, aký mám vzťah k tomuto referendu. A to bez ohľadu na to, prečo som sa tak rozhodla, do akej miery som si svojím postojom istá alebo koľko mám homosexuálnych kamarátov. Nikoho neverbujem ani nepresviedčam ako sa rozhodnúť. Som si istá, že väčšina ľudí má všetky predpoklady pri tejto jasnej téme urobiť rozhodnutie, ktoré reprezentuje jeho názor, skúsenosti, životný štýl a nebude to ľutovať.

Zúčastním sa referenda ja? Nezúčastním. Dôvod? Ten si nechám pre seba!

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

V Dobšinej sa boja jedni druhých. Vražda ich naučila

Mladý Róm dobil miestneho futbalistu. V nedeľu prišli do Dobšinej priaznivci ĽSNS.


Už ste čítali?