Slovensko nepotrebuje viac lídrov

Autor: Gabriela Mezeiová | 15.10.2015 o 11:15 | Karma článku: 6,91 | Prečítané:  1122x

Slovensko zúfalo potrebuje viac uzmierovateľov, obnovovateľov, vizionárov a filantropov každého druhu.

Východoeurópska, a teda aj slovenská politická scéna je odjakživa plná alfasamcov, mačov, navretých tepien, o dve čísla väčších kabátov, vysunutých bmw-lakťov, spiacich diktátorov alebo slušne povedané lídrov. Ako na úrovni národnej, tak aj na úrovni komunálnej. Vedela by som sa rozpísať o mojich Šahách a aj sa raz rozpíšem. Inokedy.

Niekedy sa to javí tak, že typický tuzemský politik je ako psík, naivne sa snažiaci ocikať každý strom na sídlisku a vyznačiť si tak svoje teritórium. Ak sa takéto pudové chovanie deje niekde na provinčnej 120-bpm diskotéke, tak to patrí k dekóru a netreba nič meniť. Toto sa však dlhodobo a so stúpajúcou tendenciou rieši vo vrcholnej slovenskej politike a tento teáter je, na rozdiel od diskoték, spoľahlivo a v plných nákladoch hradený z našich daní.

Pravica hľadá lídra. Hľadanie však už prebieha nezvyčajne dlho a som si istá, že táto činnosť a megajouly spálenej energie nepriniesli voličom absolútne nič. Nikto z politikov si to napokon ani do volebného programu nedá - veď si to len predstavte: „Budeme sa snažiť najmä o tri veci: sociálnu spravodlivosť, znížiť odvody a vo voľnom čase budeme hľadať lídra.“

Líder sa nehľadá. To nie sú suchohríby či masliaky. Líder buď je, nie je a ani nebude, alebo je a nie všetkým sa páči - lenže iný nebude.

Je pozoruhodné, koľko podobných dlhotrvajúcich, nevkusne oficiálnych a najmä nevýkonných aktivít politikov je voličmi tak pokorne tolerovaných. Činností, ktoré nikomu okrem politikov nikdy nijako neprospeli. Zvykli sme si, že to je v poriadku a že to patrí k tomu. Lenže k čomu vlastne?

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

ONLINE: Cibulková proti svetovej jednotke bojuje, v treťom sete znižuje na 3:5

Slovenka stratila prvý set v pomere 6:7, druhý vyhrala 6:2.

KOMENTÁRE

Fico preháňal, aby sa stal nenahraditeľným

Cesta Smeru už nie je treťou cestou, ale vraj dramaticky jedinou.

DOMOV

Dopad mimozemského telesa mohol urýchliť zmenu klímy

Vedci objavili miniatúrnych svedkov dávnej katastrofy.


Už ste čítali?