Šahy: nové zastupiteľstvo, noví členovia, nový prístup

Autor: Gabriela Mezeiová | 3.1.2015 o 13:11 | Karma článku: 7,91 | Prečítané:  2356x

Na ustanovujúcom zasadnutí Mestského zastupiteľstva v Šahách (15. decembra 2014) sme zriadili 10 komisií, ktoré budú slúžiť ako poradné orgány zastupiteľstva pre jednotlivé oblasti (výstavba, zdravotníctvo, atď.). Viacerí moji kolegovia z radu poslancov pôvodne uvažovali o zlúčení komisií, ktoré existovali v predchádzajúcom volebnom období. Z 8 komisií malo vzniknúť 6. Automaticky by sa tak museli spojiť oblasti pôsobností, ktoré spolu nesúvisia vôbec alebo len okrajovo, čo by s veľkou pravdepodobnosťou viedlo k neefektívnej práci takýchto komisií. Teší ma, že aj moja argumentácia proti tomuto kroku, pomohla k výslednému stavu.

Ja osobne som bola zvolená za predsedníčku Komisie kultúry a tiež za predsedníčku Komisie pre stratégiu, rozvoj mesta, regionálnu a medzinárodnú spoluprácu, ktorej založenie som aj sama iniciovala. Práca v oboch komisiách je výzvou a zároveň veľkou príležitosťou nielen pre mňa, ale aj podpredsedov a členov týchto komisií. Ako ste mohli čítať na mojom facebookovom profile: „Drahí priatelia, teším sa na prácu, spoluprácu, sobáše a tiež na záujemcov o posty členov dvoch horeuvedených komisií z vašich radov.” - vyzývam k práci, zapojeniu sa a k účasti občanov na správe vecí verejných. Verím totiž v ideu demokratického zriadenia ako “vlády ľudu, prostredníctvom ľudu a pre ľud” v duchu Lincolnovej definície demokracie.

Zloženie komisií stále nie je uzatvorené, pričom finálne rozhodnutie sa zrodí na zasadnutí Mestského zastupiteľstva v Šahách, dňa 29. januára 2015. Angažujte sa priatelia, či už v podobe práce v jednotlivých komisiách, účasťou na zasadnutiach zastupiteľstva, vo forme konštruktívnych návrhov, či diskusií, aby sa vaše požiadavky mohli prostredníctvom našej práce stať hmatateľnou súčasťou životov nás všetkých.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Kníhkupectvo Martinus ruší diskusie pod konšpiračnými knihami

Zisk z predaja konšpiračných kníh venuje Martinus na rozvoj kritického myslenia.

DOMOV

Jeden z víťazov Slovak Press Photo prišiel o cenu

Séria fotografií vznikla skôr, než bol časový interval.

DOMOV

Žitňanská: Dlžoby už bránia ľuďom zamestnať sa

Druhá šanca zadlženým je v slušnej krajine štandardom.


Už ste čítali?